Fotografický ateliér Praha

FOTOGRAFOVÁNÍ VENKU

 

Když probíhá fotografování někde venku, na pěkném a pohodovém místě, je to mnohem záživnější a zábavnější, jelikož to má pak zcela ojedinělou a nezapomenutelnou atmosféru, což je následně znát i na samotných fotografiích. Je to velmi příjemné, tedy pokud se zrovna nespustí průtrž mračen, a navíc při tom nalézají zábavu a perfektní vyžití i děti, které tolik baví neustále být v pohybu a mají i kde si porůznu hrát a zabavit se, díky čemuž se nijak nenudí. A to je pak pro všechny přítomné, včetně fotografa, naprosto ideální situace.

Nejlepším obdobím, kdy fotit venku, je čas jara a podzim, hlavně pro veselejší fotografie. Sluneční svit dává snímkům radostný náboj, plný života a veselí. Mimo to se v tomto období i prodlužují dny, takže se dá lépe plánovat a je na vše více času.

Zajímavý pro fotografování venku je svým způsobem samozřejmě i podzim. Svou nenapodobitelnou barevností umí dát fotografiím také úžasné kouzlo. Stačí si najít co to správné místo a vaše obrázky vám bude každý závidět.

Po podzimu přichází zima, kdy tato „doba ledová“ rovněž poskytuje pro fotografy to své. Hlavně děti jsou při sněhových hrátkách a sáňkování zcela bezprostřední a šťastné, a na jejich tvářích je taková radost nádherně vidět. Zimní fotografie vám na všechno toto veselí zachovají hřejivé vzpomínky.

 

Nejčastěji si domlouvám focení například Praze 10 a okolí (Grébovka, Botanická zahrada, Dendrologická zahrada, Průhonický park, Petřín apod. Dále pak je ideálním místem třeba Střelecký ostrov, kde to dobře znám a vím, kdy a kde je jaké světlo a jaký pařez. :) Ovšem není problém domluvit se na jiném místě fotografování (možno i přímo u vás na zahradě, před domem, ve vámi oblíbeném parku atd.). Další možností je udělat si výlet mimo Prahu.

Pokud máme domluvené focení venku, přičemž počasí zrovna nepřeje, samozřejmostí je případně si domluvit jiný termín, nebo přesunout focení do ateliéru.

Vždy se snažím co nejvíce vyjít vstříc svým klientům, protože na nich záleží ze všeho nejvíce.

ATELIÉR PRAHA LOGO