Fotografický ateliér Praha

foceni_jidla_food_photo.jpg
foceni_jila_profesionalne_praha.jpg foceni_alkoholu.jpg foceni_drinku_profi.jpg

Info

Profesionální fotografii jídla a foodstyling prostě miluji.Fotím jídlo v celé jeho kráse. Vaše jídlo
nastylizuji, připravím dekor a nafotím. Dokáži se postarat o jídlo po všech stránkách.

Focení jídel a pití - Pro hotely nebo restaurace‎

Osobité fotky podtrhující atmosféru Vašeho podniku. Výhodné ceny při delší spolupráci. Focení jídel a pití pro jídelní lístky. Zviditelněte se na sociálních sítích. Originální. Výběr materiálů. Nápadité. Respektující atmosféru.

Fotografické studio je mobilní, proto není problém fotografovat jídla u vás na provozovně. Součástí fotografických služeb jsou samozřejmě služby food stylingové. Profesionálně zhotovíme fotografie jak informativní i imagové či výtvarné. Spolupracuji s odborníky v oblasti foodstylingu a gastronomie.

Co s sebou

Fotografie jídla

Fotografování jídla může mít mnoho podob. Vždy by ale mělo být dokonalou týmovou prací mezi fotografem a kuchařem.

 

Při fotografování jídla pracuji výhradně na lokaci, kde se jídlo připravuje – v restauraci, v hotelu. Při focení jídla je totiž nutné minimalizovat čas mezi „odstavením z plotny“ a focením. Právě díky tomu vzniká tak autentická a chutná fotografie.

Často se mě klienti ptají, že slyšeli o tom, že se kachna stříká lakem na vlasy aby se více leskla a používají se různé nejedlé roztoky aby dodaly větší vizuální zážitek. Ano, používají ovšem ve většině případů pouze při natáčení filmů, kde je nutné, aby jídlo vypadalo dlouhou dobu čerstvé. Při focení tyto techniky není nutné používat, protože zpravidla netrvá ani minutu, než se jídlo dostane z kuchyně před fotoaparát. Jak je to tedy ve skutečnosti?

 

Doporučení

Jak probíhá práce při focení jídla?

  1. Většinou se na osobní schůzce domluvíme, jak by fotografie měly vypadat. Jaký styl zvolíme. Jídlo v šerosvitu jako od Rembrandta nebo (low-key) nebo pokrmy zalité denním světlem (high-key). Často se stává, že klient už se díval na internetu na jiné fotografie jídla, které se mu líbí. Pak je nejlépe je na schůzce ukázat a můžeme se tomu stylu přiblížit. Rád poradím ale nikomu nevnucuji svoji představu. Pokud chcete fotografie přesně jako z vašeho oblíbeného food blogu, rád je tak nafotím.
  2. Přijedu na místo focení i s technikou a vše zapojím. To trvá maximálně 30 minut. Pak se na „testovacím jídle“ nastaví světla a fotoaparát. To proto, aby už při ostrém focení mohlo být vše rychle a jídlo nám neztrácelo lesk, nevadl salát atd.
  3. Kuchař přinese na fotografický stůl talíř a fotíme. Fotografie se okamžitě zobrazuje na velkém monitoru a proto můžeme s kuchařem vše okamžitě kontrolovat, upravovat kompozici, přidávat lísky na dozdobení. Nemusíte tedy s hrůzou čekat, co vám za týden pošlu ale pokud se Vám fotografie nezdá, ihned vše upravujeme do té doby, než je výsledek perfektní.
  4. Během 7mi dnů Vám zašlu na e-mail fotografie a po jejich odsouhlasení a také případné korektuře také fakturu. Korektury jsou zdarma


foor_fotograf_praha.jpg food_fotograf_hensley.jpg food_foto_photo.jpg profesionalni_foceni_jidla_food_foto.jpg dezert_fotograf_jidlo.jpg drink_fotograf.jpg drink_fotograf_profi.jpg drink_jidlo_food foto.jpg drinka_foto_praha.jpg drinky_jidlo_food_fotograf.jpg focen_zmrzliny_jidlo.jpg foceni_alkoholu_fotograf_praha.jpg foceni_dezertu_food_foto.jpg foceni_drinku.jpg foceni_drinku_fotograf.jpg foceni_drinku_praha_jidla.jpg foceni_jidla.jpg foceni_jidla_food_foto.jpg foceni_jidla_food_photografp.jpg foceni_jidla_maso.jpg foceni_jidla_profi.jpg foceni_kavy.jpg foceni_kokteilu.jpg foceni_napoju.jpg foceni_napoju_drinku.jpg foceni_napoju_jidla.jpg foceni_pokrmu.jpg foceni_polevek.jpg foceni_predkrmu.jpg foceni_zmrzliny.jpg foceni_zmrzliny_fotograf_jidla.jpg focenidrinku_foto.jpg focnei_napoju_praha_foto.jpg food_foto.jpg food_foto_fotograf_praha.jpg food_fotograf.jpg fotograf_food_foto.jpg fotograf_jidla_praha.jpg fotograf_na_drinky.jpg fotograf_praha_drink.jpg fotograf_praha_drink_napoje.jpg jidlo_napoje_foceni.jpg jidlo_napoje_fotograf.jpg jidlo_napoje_profi_foceni.jpg kokteil_fotograf.jpg kokteil_fotograf_praha.jpg napoje_drink_fotograf.jpg praha_drink_foto.jpg praha_drink_fotograf.jpg profesionalni_focnei_v_restauraci.jpg profesionalni_foto_jidla.jpg profi_foceni_jidlo_food_ foto.jpg rink_fotograf_praha.jpg zmrzlina_fotograf.jpg

Napiště mi

Napiště mi

ATELIÉR PRAHA LOGO