Fotografický ateliér PrahaInfo

Profesionální fotografii jídla a foodstyling prostě miluji.Fotím jídlo v celé jeho kráse. Vaše jídlo
nastylizuji, připravím dekor a nafotím. Dokáži se postarat o jídlo po všech stránkách.

Focení jídel a pití - Pro hotely nebo restaurace‎

Osobité fotky podtrhující atmosféru Vašeho podniku. Výhodné ceny při delší spolupráci. Focení jídel a pití pro jídelní lístky. Zviditelněte se na sociálních sítích. Originální. Výběr materiálů. Nápadité. Respektující atmosféru.

Fotografické studio je mobilní, proto není problém fotografovat jídla u vás na provozovně. Součástí fotografických služeb jsou samozřejmě služby food stylingové. Profesionálně zhotovíme fotografie jak informativní i imagové či výtvarné. Spolupracuji s odborníky v oblasti foodstylingu a gastronomie.

Co s sebou

Fotografie jídla

Fotografování jídla může mít mnoho podob. Vždy by ale mělo být dokonalou týmovou prací mezi fotografem a kuchařem.

 

Při fotografování jídla pracuji výhradně na lokaci, kde se jídlo připravuje – v restauraci, v hotelu. Při focení jídla je totiž nutné minimalizovat čas mezi „odstavením z plotny“ a focením. Právě díky tomu vzniká tak autentická a chutná fotografie.

Často se mě klienti ptají, že slyšeli o tom, že se kachna stříká lakem na vlasy aby se více leskla a používají se různé nejedlé roztoky aby dodaly větší vizuální zážitek. Ano, používají ovšem ve většině případů pouze při natáčení filmů, kde je nutné, aby jídlo vypadalo dlouhou dobu čerstvé. Při focení tyto techniky není nutné používat, protože zpravidla netrvá ani minutu, než se jídlo dostane z kuchyně před fotoaparát. Jak je to tedy ve skutečnosti?

 

Doporučení

Jak probíhá práce při focení jídla?

  1. Většinou se na osobní schůzce domluvíme, jak by fotografie měly vypadat. Jaký styl zvolíme. Jídlo v šerosvitu jako od Rembrandta nebo (low-key) nebo pokrmy zalité denním světlem (high-key). Často se stává, že klient už se díval na internetu na jiné fotografie jídla, které se mu líbí. Pak je nejlépe je na schůzce ukázat a můžeme se tomu stylu přiblížit. Rád poradím ale nikomu nevnucuji svoji představu. Pokud chcete fotografie přesně jako z vašeho oblíbeného food blogu, rád je tak nafotím.
  2. Přijedu na místo focení i s technikou a vše zapojím. To trvá maximálně 30 minut. Pak se na „testovacím jídle“ nastaví světla a fotoaparát. To proto, aby už při ostrém focení mohlo být vše rychle a jídlo nám neztrácelo lesk, nevadl salát atd.
  3. Kuchař přinese na fotografický stůl talíř a fotíme. Fotografie se okamžitě zobrazuje na velkém monitoru a proto můžeme s kuchařem vše okamžitě kontrolovat, upravovat kompozici, přidávat lísky na dozdobení. Nemusíte tedy s hrůzou čekat, co vám za týden pošlu ale pokud se Vám fotografie nezdá, ihned vše upravujeme do té doby, než je výsledek perfektní.
  4. Během 7mi dnů Vám zašlu na e-mail fotografie a po jejich odsouhlasení a také případné korektuře také fakturu. Korektury jsou zdarma


Napiště mi

Napiště mi

ATELIÉR PRAHA LOGO